Zvolte jazyk:   Italiano - Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com   Česky - Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com   English - Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com   Deutsch - Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com   Espaňol- Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com   Francais - Apartments prague - apartment in prague - prague apartment: appartamento-praga.com

motto

O PRAZE

Praha je hlavní a současně největší město České republiky, historická metropole Čech. Leží ve středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Do dnešní podoby se vyvíjela jedenáct století. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má asi 1 200 000 obyvatel. Hlavní město České republiky je naší nejvýznamnější městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Praha je kouzelným městem mostů, chrámů, více než 100 věží a kopulí kostelů, ale i moderní evropskou metropolí, která se vzhlížejí již více než deset století v hladině řeky Vltavy. Praha je také městem jedinečné symbiózy různých architektonických stylů a metropolí plnou romantických uliček či stavitelských pokladů v historickém centru.

Praha

Jazyk
Oficiální úřední jazyk v České republice je čeština, většina lidí se domluví i anglicky či německy.

Měna, placení
Oficiální měnou v České republice je česká koruna (Kč, CZK). Mince jsou 1 Kč, 2 Kč, 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč a 50 Kč, bankovky jsou 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč, 2000 Kč a 5000 Kč.
Výměna
Někde je možné mimo Kč platit i s eurem, většinou je ale výhodnější nejdříve si vyměnit a poté platit přímo v Kč. V Praze je mnoho směnáren. Peníze si lze směnit v hotelu, v bance nebo ve směnárnách, které jsou otevřeny denně. Většinou zaplatíte malý poplatek za výměnu peněz. Nikdy však neměňte peníze na ulici !
Kreditní karty
Místo hotovosti můžete použít také mezinárodní kreditní karty (VISA, Mastercard, AMEX). V centru Prahy většina obchodů akceptuje platbu kreditními kartami.

Měna

Doprava
V Praze je možno použít městskou hromadnou dopravu, reprezentovanou metrem, tramvajemi a autobusy či taxi.
Metro: Linka A (zelená), Linka B (žlutá) a Linka C (červená). Metro jezdí od 5 hodin do půlnoci, v intervalech průměrně 2-3 minuty ve špičce, déle pak mimo špičku.
Denní linky tramvají a autobusů jezdí od 5 hodin do 24 hodin (intervaly 5 - 15 min.) . Poté je možno použít tzv. noční spoje (intervaly 20 - 50 min.).
Jízdenky hromadnou dopravou - základní lístek na pražskou hromadnou dopravu stojí 32 Kč a můžete na něj jet s přestupy 90 minut. Levnější přestupní lístek stojí 24 Kč a platí maximálně 30 minut. Je možné zakoupit i vícedenní lístky, které platí 24 hodin nebo na 3 dny.
Taxi v Praze - maximální ceny přepravy taxi po hlavním městě Praze: cesta po Praze 28,- Kč/1 km, nástupní sazba 40,- Kč, čekání 5,- Kč/1min.

MHD

Parkování v Praze
Oblasti placeného parkování v Praze 1, 2, 3 a 7 je rozděleno do 3 parkovacích zón:
Oranžová zóna
Maximální doba stání 2 hodiny. Ceny cca 40,- Kč za 1 hodinu, ostatní údaje jsou uvedeny na parkovacích automatech.
Zelená zóna
Maximální doba stání 6 hodin. Cena cca 30,- Kč za 1 hodinu.
Obě zóny jsou vybaveny parkovacími automaty na mince v hodnotách 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč a návodem k obsluze.
Modrá zóna
Dlouhodobé stání je určeno výhradně pro obyvatele zde bydlící nebo pro firmy se sídlem v tomto obvodě. Parkovat zde mohou pouze vozidla označená parkovací kartou.
Hlídaná parkoviště a garáže
Ceny parkování se pohybují od 500 Kč - 800 Kč / 24 hodin
Parkoviště typu Park and Ride (P + R)
zaparkuj a jeď dále městskou hromadnou dopravou. Odpadnou tak problémy se zaparkováním automobilu ve městě. Parkoviště jsou střežená za poplatek za celou dobu parkování. Parkování je možné pouze v době provozu metra (od 4.00 do cca 1.00 následujícího dne).

Pražské památky
V Praze je nepřeberné množství historických, kulturních a dalších památek. Asi nejznámějšími jsou Karlův most, Pražský hrad, Staroměstské náměstí s Orlojem, Malá Strana s Kampou, Židovské město, Národní divadlo či Václavské náměstí s Národním muzeem.

Pražský hrad - existuje již od nejranější historie Prahy. Podle Guinessovy knihy rekordů jde o největší hrad na světě. Nachází se v pražské čtvrti Hradčany, jedná se o tradiční sídlo českých panovníků, od roku 1918 prezidenta republiky. Postupnými přístavbami a úpravami vznikl z Hradu založeného v 9.století jeden z největších hradních komplexů na světě. Často je považován za symbol Prahy i České republiky. Součástí hradu je Katedrála svatého Víta, kde jsou uloženy české korunovační klenoty, Bazilika svatého Jiří, Letohrádek královny Anny, Prašná věž Mihulka, věž Daliborka, či turisticky oblíbená Zlatá ulička.

Pražský hrad

Karlův most - výstavba „Karlova mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1400. Karlův most byl až do roku 1841 jediný most přes Vltavu v Praze a byl tak jediným spojníkem (kromě převozníků) mezi Starým Městem, Pražským hradem a jinými čtvrtěmi. Praha se stala i díky kamennému mostu významnou zastávkou na obchodních cestách mezi východní a západní Evropou. Dnes je pravděpodobně nejčastěji navštěvovanou památkou Prahy.

Karlův most

Staroměstské náměstí - je asi nejznámější náměstí v Praze, centrum Starého Města a historického jádra velkoměsta vůbec. Na náměstí se nachází desítky historických památek, ale i restauraci. Nejznámější je
Staroměstský orloj - je jedním z nejznámějších orlojů na světě. Byl zkonstruován v roce 1410. Orloj má tři hlavní části. Nejzajímavější je astronomická část, ukazující polohy nebeských těles. Pod ní je umístěno kalendářové kolo, které v 19. století vybavil malbami malíř Josef Mánes. Kolem astronomické části jsou pak umístěny pohyblivé figurky pro pobavení diváků. Důležitou součástí je také pohyblivé procesí dvanácti apoštolů, kteří se ukazují každou hodinu nad astronomickou částí.

Staroměstské náměstí

Malá Strana - je historické čtvrť rozkládající se v centru Prahy na levém břehu Vltavy. Je to jedna z nejstarších a nejpůsobivějších částí Prahy. Malá Strana obsahuje velké množství pozoruhodných staveb i dalších zajímavých míst - např. oblast Kampy s Čertovkou, Malostranské náměstí s kostelem sv. Mikuláše, Maltézské náměstí, Újezd s lanovou dráhou na Petřín, Štefánikovu hvězdárnu a Petřínskou rozhlednu či velký komplex zahrad (Kinského zahrada, Petřínské sady, Schönbornská zahrada, atd.).

Kampa

Židovská čtvrť - Josefov - je městská čtvrť, obklopená Starým Městem. Do roku 1850 se Josefov nazýval Židovské město. Roku 1850 pak byl Josefov na základě nového obecního zákoníku přičleněn k Praze jako její část a získal současný název. Je pojmenován po Josefu II. synu Marie Terezie, který se v roce 1781 vydáním tolerančního patentu zasloužil o zrovnoprávnění židovského obyvatelstva. Předtím se Židovskému městu říkalo Židovské ghetto.

Židovské město

Národní divadlo - je nejznámější divadlo v České republice. Novorenesanční budova divadla od J. Zítka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi, jak z hlediska obecně národně-kulturního, historického, tak i z hlediska čistě architektonického.

Národní divadlo

Václavské náměstí - je pražské kulturní a obchodní centrum. Jedná se široký bulvár, který veden od Národního muzea k Můstku. Václavské náměstí bylo svědkem mnoha významných historických událostí. Je to tradiční místo pro demonstrace, oslavy a jiná masová setkání. Václavské náměstí se původně nazývalo Koňský trh.

Václavské náměstí

Tančící dům - jinak také Ginger and Fred, dokončený roku 1996, stojí v Praze na Jiráskově náměstí na pravém břehu Vltavy. Je první stavbou špičkových světových architektů, která byla ve městě po revoluci realizována. Pojmenován je podle tvaru svých dvou nárožních věží, inspirovaných slavným meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogers.

Tančící dům

Novoměstská radnice - která leží na rohu Vodičkovy ulice a severního průčelí Karlova náměstí v Praze 2, patří k nejvýznamnějším stavbám na Novém Městě pražském, jež byly vybudovány v době Karla IV.. Přáním Karla IV. bylo, aby se Karlovo náměstí (tehdy Dobytčí trh), stalo nejen významným obchodním střediskem, ale i důstojným protějškem náměstí Staroměstského. To byl také důvod, proč Novoměstská radnice měla vynikat výstavností.

Novoměstská radnice

Vyšehrad - je historické opevnění na skále nad pravým břehem řeky Vltavy v Praze a taktéž stejnojmenná čtvrť na jihu správního obvodu a městské části Prahy 2, zaujímající jeho bezprostřední okolí. Váže se k němu řada pověstí z počátků českých dějin. Vyšehrad vznikl jako knížecí hradiště ve druhé polovině 10. století.

Vyšehrad

Obecní dům - je jednou z nejznámějších novobarokních staveb v Praze se silně secesizujícími prvky a secesními interiéry, jež stojí na náměstí Republiky, v sousedství Prašné brány. Slouží především reprezentačním účelům. Pořádá se zde velké množství koncertů.

Obecní dům

Prašná brána - je pozdně gotická stavba na rozhraní ulice Na Příkopech a náměstí Republiky, jeden ze symbolů Prahy. Dnes je Prašná brána vysoká 65 metrů, vyhlídkový ochoz je ve výšce 44 metrů a vede na něj 186 schodů. Brána je přístupná veřejnosti a jejím majitelem je Hlavní město Praha.

Prašná brána

Trojský zámek - Zámek Troja (známý též jako Trojský zámek) je barokní stavba v pražské městské části Troja. Stojí v bezprostřední blízkosti Vltavy a v jeho areálu se nachází několik hospodářských stavení, včetně konírny, a také vinotéka, inspirovaná přilehlou vinicí svaté Kláry. Objekt zámku je obklopen rozsáhlou zahradou, již zdobí fontány, terakotové vázy, štukové prospekty a oranžérie s bustami imperátorů. Zámek (v majetku hl. m. Prahy) je otevřen pro veřejnost, jsou zde vystaveny sbírky českého malířství 19. století z expozic Galerie hlavního města Prahy.

Trojský zámek

 

Další zajímavé fotografie Prahy

Na Příkopě

Pohled na Vltavu 1

Pohled na Vltavu 2

Pohled z Vyšehradu

Karlův most & Novotného lávka

Pohled z Chotkových sadů

Rudolfinum

Pohled parku na Letné

Pohled na Pražský hrad

Malostranské náměstí

Pohled na Vltavu 3

Pohled na Karlův most

Pohled na Vltavu 4

Pohled na Pražský hrad 2

Pohled z Prašné brány

Staré zámecké schody

Praktické informace v Praze

Státní svátky

Nový rok

1.1.

Velikonoční pondělí

přelom března a dubna

Svátek práce

1.5.

Den osvobození od fašismu

8.5.

Den slovanských věrozvěstů Konstantina a Metoděje

5.7.

Den upálení Mistra Jana Husa

6.7.

Den české státnosti

28.9.

Den vzniku samostatného československého státu

28.10.

Den boje za svobodu a demokracii

17.11.

Štědrý den

24.12.

1. svátek vánoční

25.12.

2. svátek vánoční

26.12.

Otevírací doba (obvykle)


Pondělí - Pátek

Sobota

potraviny

6:30 - 18:00

6:30 - 13:00

obchody

9:00 - 18:00

9:00 - 13:00

supermarkety

7:00 - 2000

8:00 - 20:00


Úterý - Pátek

Sobota - Neděle

muzea a galerie

9:00 - 17:00

9:00 - 17:00

hrady a zámky

9:00 - 17:00

9:00 - 17:00

Důležitá telefonní čísla:

Hasiči

150

Policie

158

Záchranná služba

155

Městská policie

156

Pomoc na silnici

1230, 1240

Lékařská 1. pomoc

Praha 1 - Palackého 5

224 949 181

Praha 2 - Sokolská 27

224 266 150

Praha 5 - Kartouzská 6

257 323 219

Praha 7 - Dukel. hrdinů 1

233 373 933

Zubní pohotovost

Praha 1 - Palackého 5

224 946 981

Lékárny (non-stop)

Praha 1 - Palackého 5

224 946 982

Praha 2 - Belgická 37

222 519 731

Praha 5 - Štefánikova 6

257 320 918

Praha 7 - Mil. Horákové 22

233 375 599

Zráty a nálezy

Praha 1 - Karolíny Světlé 5

224 235 085

AMEX

222 800 111

VISA

224 125 353

Diners Club

267 197 450

MasterCard / Eurocard

224 113 116

ostatní telefonní čísla

vlaky

224 224 200

autobusy

900 144 444

letiště Ruzyně

220 111 111

taxi AAA

14014

Ambasády

Rakousko

Victora Huga 10, Praha 5

257 090 511

Belgie

Valdštejnská 6, Praha 1

257 533 524

Brazílie

Sušická 12, Praha 6

224 324 965

Kanada

Muchova 6, Praha 6

272 101 800

Kypr

Sibiřské nám. 6, Praha 6

224 316 833

Dánsko

Maltézské nám. 5, Praha 1

257 531 600

Estonsko

Na Kampě 1, Praha 1

257 011 180

Finsko

Hellichova 1, Praha 1

251 177 251

Francie

Velkopřevorské nám. 2, Praha 1

251 171 711

Německo

Vlašská 19, Praha 1

527 113 111

Velká Británie

Thunovská 14, Praha 1

257 402 111

Řecko

Helenská 2, Praha 2

222 250 943

Maďarsko

Českomalínská 20, Praha 6

233 324 454

Itálie

Nerudova 20, Praha 1

233 080 111

Irsko

Tržiště 13, Praha 1

257 530 061

Izrael

Badeniho 2, Praha 7

233 097 500

Japonsko

Maltézské nám. 6, Praha 1

257 533 546

Lotyšsko

Hradešínská 3, Praha 10

255 700 881

Litva

Pod Klikovkou 1916, Praha 5

257 210 122

Lucembursko

Tržiště 13, Praha 1

257 181 800

Nizozemsko

Gotthardská 6, Praha 6

224 312 190

Norsko

Hellichova 1, Praha 1

257 323 737

Polsko

Valdštejnská 8, Praha 1

257 530 388

Portugalsko

Nám. Kinských 7, Praha 5

257 311 230

Rusko

Pod Kaštany 1, Praha 6

233 374 100

Slovensko

Pod Hradbami 1, Praha 6

233 113 051

Slovinsko

Pod Hradbami 15, Praha 6

233 081 211

Španělsko

Badeniho 4, Praha 7

224 311 222

Švédsko

Úvoz 13, Praha 1

220 313 200

Švýcarsko

Pevnostní 7, Praha 6

220 400 611

Ukrajina

Charlese de Gaulla 29, Praha 6

233 342 000

USA

Tržiště 15, Praha 1

257 530 663


Kontakty


ApH

ubytování
apartmány, pensiony a
hotely


adresa kanceláře:
K Havlínu 720
Praha 5 - 156 00
Česká republika
Tel:
00420 603 99 1234
ICQ: icq status
408-464-889

Skype:
Call me!David
ApH Apartments & Hotels in Prague

E-mail:
info@appartamento-praga.com

Web:
appartamento-praga.com


Rychlý dotazPočasí v PrazeDnes

Zítra

Pozítří

Kurzovní lístek

1 CAD18.18 CZK
1 CHF24.97 CZK
1 DKK3.62 CZK
1 EUR27.02 CZK
1 GBP36.86 CZK
1 HRK3.58 CZK
1 HUF8.59 CZK
1 JPY20.04 CZK
1 PLN6.38 CZK
1 SEK2.85 CZK
1 USD24.04 CZKKalendář

«    09 / 2015    »

Po

Út

St

Čt

So

Ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 NOVINKY


Praha 8 obsadila třetí příčku ve výzkumu Město pro byznys
24.12.2013 22:32
Praha 8 je podle týdeníku Eko...

Staňte se Mikulášem a obdarujte rodiny s postiženými dětmi
04.12.2013 14:01
V předvečer svátku sv. Mikulá...

TUNELOVÝ KOMPLEX BLANKA: Praha má peníze na jeho zaplacení, nechce ale porušit zákon
04.12.2013 13:53
Práce na technologické části ...

Z ošklivce vyroste krasavec
04.12.2013 13:07
Nejnovější přírůstek pražské ...

Milovník vlaků, nádraží a Prahy Jiří Bouda vystavuje
04.12.2013 12:03
Muž, který uchránil Langweil...

Týden sportu zdarma otevře Pražanům desítky sportovišť
04.12.2013 09:53
Zabruslit si na hlavním stadi...

SEDAČKY V MHD: Lidé chtějí koženku v autobusech a plast v tramvajích
03.12.2013 22:05
Pražané vybírali nejpohodlněj...

Olbram Zoubek vystavuje na Hradě
03.12.2013 21:49
V Jízdárně Pražského hradu na...

Agendy správního řízení
03.12.2013 15:19
Vyřizuje odbor dopravněsprávn...

Praha plní slib: otevírá most přes Jižní spojku
03.12.2013 14:45
Praha splnila svůj slib obyva...

Mladí truhláři pomohli oběti červnových povodní
03.12.2013 14:20
V rámci 18. ročníku přehlídky...

Schola Pragensis 2013 úspěšně za námi, vítězové soutěže převzali ceny
03.12.2013 14:11
Radní Ludmila Štvánová dnes p...

ZEVO Malešice úspěšně likviduje dioxiny
03.12.2013 13:54
Zařízení na energetické využi...

Praha zpřísňuje podmínky provozování taxislužby v hlavním městě
03.12.2013 13:42
Pražští radní dnes souhlasili...

VÁNOČNÍ KONCERT: Obecní dům připomene klasiku i Popelku
02.12.2013 22:57
Český národní symfonický orch...

ZNOVUOTEVŘENÁ PAMÁTKA: Vršovický zámeček uvítá v neděli první návštěvníky
02.12.2013 22:40
Již tuto neděli 8. prosince s...

BOHOSLUŽBA: Roráty v katedrále bude sloužit i kardinál
02.12.2013 22:15
Mše svaté s tradičním zpěvem ...

NEJEN CHARITA: Sobotní mikulášská se psy pro každého
02.12.2013 22:06
Mikulášská pro všechny hodné ...

Pražská ekonomka má nejkrásnější studentku, Barboru Jedličkovou ze Znojma
02.12.2013 16:12
Finále boje krásných studente...

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
02.12.2013 16:02
Až do Tříkrálových oslav 6. ...

MIKULÁŠ V PRAZE: Přijďte na Staroměstské náměstí
02.12.2013 15:54
Mikulášská nadílka, která se ...

Sponzoři zoo dostali Richarda
02.12.2013 15:25
Zoo Praha rozdává Richardy, s...

Slovo primátora
02.12.2013 15:17
Bylo důležité podívat se do h...

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
02.12.2013 14:13
Až do Tříkrálových oslav 6. l...

Informace o přepravě nadměrného nákladu přes část území Prahy
02.12.2013 14:04
Ve středu 4. prosince 2013 v ...

KONEC VÝLUKY: Po Evropské znovu jezdí tramvaje
02.12.2013 10:08
Dva kilometry dlouhý úsek tra...

VÁNOCE V PRAZE: Trhy na Staroměském náměstí – Zastavte se v čase
02.12.2013 09:32
Na rozsvícení vánočního strom...

Zvonkový průvod.
01.12.2013 23:33
Újezdská radnice, Masarykova ...

Biograf v prosinci
01.12.2013 23:06
Kromě filmů i dva přímé pře...

Průzkum: Šestka má nejvstřícnější a nejochotnější úředníky
29.11.2013 15:04
Úřad městské části Praha 6 bo...

Provoz mateřských škol v MČ Praha 20 v období vánočních prázdnin
28.11.2013 23:29
V období vánočních prázdnin o...

Dioxiny Praze nehrozí
28.11.2013 23:05
Zařízení na energetické využi...

Praha předběhla Londýn v počtu obchodů
28.11.2013 22:41
Nejen Praha, ale i Liberec ne...

PRAŽSKÁ INFORMAČNÍ SLUŽBA: Nový název i logo
28.11.2013 14:55
Pražská informační služba – P...

SILVESTR V PRAZE: V restauraci i na lodi, za 500 i 5000
28.11.2013 14:30
S výběrem podniku na poslední...

Praha ušetří za dodávky energií
28.11.2013 14:23
Hl. m. Praha ušetří díky náku...

VÁNOCE V PRAZE: Zoo a botanická zahrada mají otevřeno i na Štědrý den
28.11.2013 14:21
Zavítat můžete také na Petřín...

Vánoční koncert VUS - Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
28.11.2013 14:17
Kostel sv. Šimona a Judy, Duš...

VÁNOCE V PRAZE: Jak na Štědrý den otevírají nákupní centra
28.11.2013 14:12
Dárky a kapr na poslední chví...

VÁNOČNÍ STROM: Podívejte se, jak ho přivezli na Staroměstské náměstí
28.11.2013 13:56
Strom rozsvítí primátor Tomáš...

20 LET ROPID: Historie i vize pražské dopravy
28.11.2013 13:40
ROPID slaví 20 let od svého ...

Vánoční koncert VUS - Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy
28.11.2013 11:09
Kostel sv. Šimona a Judy, Duš...

VÁNOCE V ZOO: Program až do Silvestra
28.11.2013 11:07
Sváteční program v pražské zo...

NEJLEPŠÍ ČESKÉ RESTAURACE: Nejvíce si pochutnáte v restaurantu Kalina
28.11.2013 11:02
V první desítce Maurerova výb...

NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ: Prahu ozáří 1. ledna z Letné
28.11.2013 10:19
Oblíbená show otevře nový rok...

Sběr textilního materiálu – projekt POTEX
27.11.2013 23:38
Jistě všichni dobře znáte ora...

Stránky pohlednic - Újezd nad Lesy a okolí
27.11.2013 23:34
Informace pro občany ...

Vánoční koncert a balet.
27.11.2013 23:32
Újezdské muzeum, hudební kurz...

Rozsvěcení vánočního stromu v neděli 1.12.2013
27.11.2013 23:24
Blížící se Vánoce jsou znát u...

Adventní koncert 7. 12. 2013
27.11.2013 23:21
MČ Praha 19 a kbelská farnost...

 


Aktuální čas v Praze


23:43:09